Wielki, odważny i pełen radości przyjaciel dzieci – to oczywiście sierżant Pyrek ! To właśnie on ze swoją partnerką, policjantką Anetą Stróżewską 8 października zaprosił naszych przedszkolaków do RCK. Dzieci dowiadywały się w sposób praktyczny jak bezpiecznie poruszać się na drodze oraz jak zachować się gdy zostaną zaczepieni przez nieznajomego.

Sierżant Pyrek choć na pierwszy rzut oka, z powodu swoich ogromnych rozmiarów budził respekt wśród dzieci, w rzeczywistości okazał się niezwykle radosnym i cierpliwym policjantem. Wszystkie dzieci mogły podejść by go dotknąć, przywitać się i sprawdzić….. czy naprawdę jest prawdziwy !

Choć przez całe spotkanie z policjantami uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, to i tak największy pojawił się na koniec, gdy pani Aneta poczęstowała dzieci cukierkami życząc wszystkim bezpieczeństwa.

P1170290