STOP! UWAGA! NIEBEZPIECZNIE! ZASAD NAUCZ SIĘ KONIECZNIE!

Pod takim hasłem w dniu 15.09.2015 r. dzieci z grupy 4 latków spotkały się z funkcjonariuszem policji sierżantem sztabowym Anetą Stróżewską. Do tej wizyty przedszkolaki przygotowywały się kilka dni, podczas zajęć i zabaw na temat bezpiecznego zachowania się w przedszkolu, ogrodzie przedszkolnym a także na drodze. Dzieci powitały funkcjonariuszkę policji demonstracją ruchową wiersza:

,,Przez ulice idą dzieci gdy zielone światło świeci,

kiedy żółte się zapali uważają nawet mali,

gdy zobaczysz zaś czerwone grzecznie czekaj na zielone”

Pani Aneta przypomniała również przedszkolakom zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię w miejscu nieoznaczonym sygnalizacją świetlną. Czterolatkom trochę pomyliła się strona prawa z lewą  ale po drobnych korektach dzieci przyswoiły tak istotną zasadę. Funkcjonariusz policji omówiła także zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz bezpiecznego przewożenia dzieci samochodem. Przypomniała również numer alarmowy 112.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja mundurów i czapek policyjnych. Wśród przedszkolaków nie brakowało chętnych do przymierzania. Wszyscy wyglądali jak prawdziwi policjanci, a Pani Aneta uściskiem dłoni mianowała ich na szeregowego policji.

Podczas tego spotkania przedszkolaki miały również okazję obejrzeć charakterystyczne akcesoria niezbędne do wykonywania jego pracy czyli, kajdanki, lizak policyjny oraz wiele innych…

Zwieńczeniem spotkania z Panią funkcjonariusz była możliwość wykonania prawdziwego pobrania odcisków palców czterolatków, gdzie każdy z dzieci miał możliwość odcisnąć swój mały paluszek na profesjonalnej tabliczce do pobierania odcisków.

Dziękujemy Pani sierżant sztabowej za przypomnienie nam wszystkich zasad bezpieczeństwa i mamy nadzieję, że owa lekcja nie pójdzie w zapomnienie.