W dniach 26.10 – 05.11 w naszym przedszkolu był realizowany projekt edukacyjny pt. „Nazywamy się”, którego głównym celem było nadanie bajkowej nazwy każdej grupie w naszej placówce. W pierwszym etapie projektu rodzice wraz z dziećmi mogli zagłosować na dwie propozycję nazwy grupy spośród trzech . Po ogłoszeniu wyników przystąpiono do realizacji kolejnej części projektu. Dzieci zapoznawały się z treścią utworów, opowiadań , baśni, w których wybrana postać bajkowa występuje. Podczas trwania projektu dzieci uczyły się piosenki nawiązującej do nazwy danej grupy. Wraz z rodzicami stworzyły opaski z daną postacią. Przedszkolacy uczestniczyli w zabawach, nawiązujących do bajkowego świata. Dzieci wykonały prace plastyczną dotyczącą nazwy swojej grupy oraz stworzyły ilustracje do wspólnej bajki. Punktem kulminacyjnym projektu było pasowanie wszystkich przedszkolaków i oficjalne nadanie nazwy grupy przez panią dyrektor. Dzieci otrzymały upominki za owocną współpracę oraz słodki poczęstunek. Od teraz w Przedszkolu nr 2 w Rogoźnie im. „Bajkowy Świat” witam przedszkolaków z grupy: Krecików, Czerwonego Kapturka, Tygrysków, Czarodziei oraz Krasnoludków.