Grudniowy czas , to czas wielkich porządków, bieganiny po sklepach, dźwigania ciężkich zakupów , stania przy garnkach…. W tej krzątaninie przedświątecznej warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić się nad prawdziwą istotą świąt Bożego Narodzenia.

I to właśnie temu służyć mają m.in. przedstawienia jasełkowe – by pomyśleć co jeszcze musimy zrobić aby Bóg mógł narodzić się w moim sercu , tak jak kiedyś w Betlejem.

W naszym przedszkolu jest już tradycją , że każda grupa przygotowuje oddzielne przedstawienia jasełkowe, na które zapraszani są rodzice, babcie i dziadkowie . Jedna z grup prezentuje swoje jasełka dodatkowo dla zaproszonych gości – przedstawicieli władz miasta, duchowieństwa oraz seniorów.

Od 16 do 19 grudnia, codziennie odbywały się dwa przedstawienia – rano i wczesnym popołudniem.

W dniu jasełek każde dziecko w stroju przygotowanym przez rodziców wcieliło się w powierzoną mu rolę, każdy miał możliwość zaprezentowania się w wierszu, kolędzie, pastorałce czy tańcu.

Scenografia wykonana przez panie wychowawczynie oraz scenariusze jasełek pomagały oglądającym odbyć wspólną wędrówkę za betlejemską gwiazdą . Może niejednemu ogladającemu udało się odnaleźć w swoim sercu coś nowego gdy spotkali się z bohaterami tej grudniowej cichej nocy i gdy wspólnie zaśpiewali kolędy.

Wysiłek dzieci włożony w przygotowanie jasełek nagrodzony był wizytą Gwiazdora, który znalazł czas by każde dziecko przytulić, zamienić z nim kilka zdań i zrobić pamiatkowe zdjęcie. Oczywiście pamiętał również o prezentach.

Po wizycie Gwiazdora dzieci ugościły swoich rodziców i dziadków kawą i słodkim poczęstunkiem.

Przez cztery dni, czyli w dniach wystawiania jasełek, w holu przedszkola zorganizowany był kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony był na leczenie dziecka z grupy 5-latków, Mai Roszkiewicz – chorej na nowotwór.

Wszystkie prace wystawione na kiermaszu wykonane były przez dzieci, ich rodziców oraz sponsorowane przez wielu darczyńców.

Całkowity dochód z wszystkich akcji w mieście organizowanych na rzecz Mai wyniósł 15.450 zł i 96 gr, z czego w naszym przedszkolu udało się zebrać ponad 4000 tysiące.