Pod takim hasłem 13 grudnia br. w Rogozińskim Centrum Kultury odbył się koncert świątecznych piosenek, pastorałek i kolęd zorganizowany przez SP nr 3 oraz Przedszkole nr 2 w Rogoźnie.

Celem koncertu było wsparcie duchowe i dodanie sił Majce oraz jej rodzinie w walce z ciężką chorobą nowotworową a także zebranie środków pieniężnych na leczenie. Jako pierwsze na scenie pojawiły się przedszkolaki, koleżanki i koledzy Mai z przedszkola ( 5 i 6-latki ), wprowadzając wszystkich zebranych w nastrój bożonarodzeniowy. Wielkie było zdziwienie i wzruszenie gdy do będących jeszcze na scenie przedszkolaków z dużego ekranu przemówiła Maja . Było to możliwe dzięki wcześniej nagranemu filmikowi zrealizowanemu w warszawskim szpitalu . Maja, uśmiechnięta od ucha do ucha najpierw zaśpiewała i wykonała taniec ze swoją koleżanką ze szpitalnej sali , a następnie wspólnie z mamą ze wzruszeniem dziękowała wszystkim , którzy przyłączyli się do akcji „Mikołajki dla Majki”. Zebrani w sali RCK rodzice przedszkolaków oraz ludzie dobrego serca odpowiedzieli na ich słowa wielkimi brawami i niejedną uronioną łzą.

Po tak wzruszającej chwili, na scenie pojawiały się kolejno wszystkie klasy z „trójki” prezentując się w przygotowanych piosenkach i tańcach.

Występy dzieci przeplatane były licytacją świątecznych upominków , między innymi dużymi piernikowymi chatkami upieczonymi i sponsorowanymi przez rodziców. Tego dnia każdy mógł dołożyć swoja cegiełkę pomocy dla Mai zaopatrując się w piękne świąteczne pierniki , które witały wszystkich ludzi dobrej woli , rozłożone na stoisku przy wejściu do sali RCK – wystarczyło wrzucić dobrowolną kwotę do specjalnie przygotowanych puszek. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane na leczenie Mai.