9 października w Przedszkolu nr 2 w Rogoźnie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Obchody rozpoczęły się kilka dni wcześniej, kiedy dzieci wraz z wychowawczyniami wykonały z ziemniaków ludziki i zwierzęta oraz narysowały plakaty króla i królowej ziemniaka. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie w holu przedszkola.

Kiedy udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego czekali na nas król ziemniak i królowa ziemniak powitali nas bardzo serdecznie i zaprosili do zabawy. Na początku nauczyliśmy się hymnu naszego święta „Ziemniak, ziemniak, ziemniak brązowy ma garniturek i czapkę i sandały brązowy, brązowy jest cały”. Ten dzień był okazją nie tylko do upieczenia ziemniaków, ale także do wyścigów i konkursów, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni. Było więc celowanie ziemniakami do wiadra, poszukiwania ziemniaków zakopanych w piasku, był slalom z taczką napełnioną ziemniakami i wiele, wiele innych które przyniosły wszystkim wiele radości. Na zakończenie zjedliśmy pyszne pieczone ziemniaki z gzikiem. Okazało się, że tak przygotowane ziemniaki mogą stanowić konkurencję dla tradycyjnych, niezbyt zdrowych frytek. Święto Pieczonego Ziemniaka jest nie tylko promocją zdrowego odżywiania się, ale stanowi również doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uroczystość przygotowały p. Mirosława Kuhn i p. Danuta Olendrowicz. Serdecznie dziękujemy i już nie możemy się doczekać przyszłego roku.